Technologia

Znieczulenie to już dziś nieodzowny element wizyty u stomatologa. Choć korzyści ze stosowania współczensych środków znieczulających są bardzo duże, zarówno dla pacjenta (zniesienie uczucia bólu), jak i lekarza (np.działanie obkurczające naczynia krwionośne) to istnieją jednak niedogodności związane z samym podaniem znieczulenia oraz efektem oniemienia twarzy po zabiegu.

Ból podczas podawania płynu znieczulającego spowodowany jest rozpieraniem tkanek przez samo znieczuelenie. Najbardziej bolesne bywają wkłucia w podniebienie, gdzie zbyt szybko podawany płyn rozpiera zbitą i cieńką błonę śluzową tego rejonu.
CALAJECT – urządzenie służące do podawania znieczuleń miejscowych. Zasada jego działania polega na ciagłym pomiarze możliwości pochłaniania płynu znieczulającego przez tkanki i dozowaniu idealnej jego ilości. Dentysta podaje znieczulenie kropla, po kropli, co zapewnia 100%-tową bezbolesność!
Znieczulenie komputerowe trwa nieco dłużej, ale jest bezbolesne, a dzięki równomiernemu nasyceniu tkanek środkiem znieczulającym jego metabolizm jest sprawny i szybki, co przekłada się bezposrednio na brak nieprzyjemnego uczucia zesztywnienia tkanek twarzy. 

Nowoczesne technologie w stomatologii wykorzystywane są na każdym etapie leczenia stomatologicznego. Począwszy od postawienia prawidłowej diagnozy, poprzez samo leczenie aż do przewidywania długoczasowych jego wyników. Firmy specjalizujące się w produkcji „naszych” urządzeń prześcigają się we wdrażaniu nowości. Niektóre z nich są mniej istotne, ale są też takie, które stopniowo ułatwiają nam pracę i poprawiają efekty tego co robimy. Ja jestem fanem nowoczesnych rozwiązań, a pacjenci, którzy są ze mną od początku widzą to na wizytach. Dzisiaj na codzień wykorzystuję Lasery, drukarki 3D, skanery wewnątrzustne, tomografię komputerową czy mikroskop z torem wizyjnym. Wszystko to, oprócz tego, że mnie fascynuje przynosi Wam, pacjentom, korzyści w postaci najnowszych metod leczenia.

Reklama